Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Najlepsze Polskie Restauracje / AleGloria

„AleGloria” to coś więcej niż restauracja. To zaproszenie do spotkania z polską sztuką oraz polską kuchnią – tą misterną, inteligentną, czerpiącą z tradycji, a jednocześnie serwowaną we współczesnej aranżacji.”AleGloria” to taka ambasada polskiej sztuki w nowoczesnej wersji. Sztuki, która współgra ze światem, potrafi zaistnieć  we współczesnej Europie – podkreśla Magda Gessler.
To polska sztuka kulinarna. Jeśli barszcz, to na syropie z malin i z buraków w occie balsamicznym. Jeśli pomidorowa,  to z koprem i ogórkiem małosolnym. Faworki? Owszem, ale… z karpia na koglu-moglu. To będzie również „polski fusion” widoczny w wystroju wnętrz. Kurpiowskie wycinanki zdobiące… nowoczesną windę. Poroża jeleni z… gałęzi i koralików od lalek. Wielkanocne palmy u wejścia przez cały rok. Góralskie parzenice oraz koronkowe obrusy.- Niech cały świat wie, że polskie truskawki są najlepsze – twierdzi Magda Gessler.
– To jest taka Polska na eksport. Z żartobliwym uśmiechem wobec całego świata.Ta restauracja to żart w stylu młodopolskim, symbol tego, co najlepsze w naszej sztuce ludowej i kulinarnej. Suto zastawione stoły, zdobione koronkami i kwiatami, nakryte świeżo wykrochmalonymi obrusami… Francuz czy Włoch, Hiszpan czy Japończyk – wszyscy goście, nie tylko zresztą cudzoziemcy, przekraczając progi restauracji przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie poznają polską gościnność. Z pewnością bywalcy„AleGlorii’ zetkną się z polską tradycją kulinarną w najlepszym wydaniu, poczują świetność i fantazję polskich potraw. Na ich oczach lepione będą pierogi, gotowane polskie zupy, tradycyjny bigos, pieczone w całości ryby.

AleGloria

-Najlepsze-Polskie-Restauracje-AleGloria-07

-Najlepsze-Polskie-Restauracje-AleGloria-02

-Najlepsze-Polskie-Restauracje-AleGloria-03

-Najlepsze-Polskie-Restauracje-AleGloria-05

-Najlepsze-Polskie-Restauracje-AleGloria-04

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Najlepsi Polscy Projektanci Wnętrz / Ipnotic Architecture

Dzisiaj pragniemy przedstawić Państwu biuro projektowe  IPNOTIC Architecture stworzone przez Panią Ewelinę Jankowską która jak sama mówi ''Pracownia IPNOTIC Architecture...

Close