Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Tradycyjne Azerbejdżańskie dywany przekształcone w hipnotyzujące Dzieła Sztuki

Pochodzący z Baku, artysta Faig Ahmed tworzy oryginalne prace przez przeprojektowywanie tradycyjnych Azerbejdżańskich dywanów.

Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_1

Według  My Modern Met, artysta demontuje konwencjonalne struktury dywanów i losowo przestawia ich komponenty, czerpiąc inspirację ze współczesnej geometrii.

Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_2

Wynik jest po prostu hipnotyzujący: tablica z nieregularnych linii – części płynne, niektóre minimalistyczne, ugruntowane klasycznymi wzorami.

Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_3

Połączenie tradycji i nowoczesności jest kluczowym aspektem określania prac Faig Ahmeda: “Moja sztuka jest skierowana w stronę przekształcania, zmieniania granic. Szczerze mówiąc, rzeczy, które robię są teraz tymi zawsze mającymi rację i pięknymi, robię to bez zastanowienia, to moja chwilowa ekspresja.Takie same zmiany zachodzą w dzisiejszym świecie każdego dnia – pomysły, które zostały ukształtowane przez wieki zostają zmieniane w przeciągu kilku chwil. Tworzę odważne eksperymenty, stawiając je na scenie artystycznej, ufając sobie i moim widzom.”

Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_5 Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_6 Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_7 Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_8

 

Wiemy, że większość z Was pewnie wolałaby zobaczyć te prace w muzeum, ale czy można wziąć  pod uwagę eksperymentalne wykorzystanie tych dywanów w domu?

Tradycyjne-Azerbejdzanskie-dywany-przeksztalcone-w-hipnotyzujace-Dziela-Sztuki_9

 

Źródło: mymodernmet

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
top 10 – najbardziej obiecujący młodzi, polscy projektanci produktu

Dzisiaj prezentujemy najbardziej obiecujących młodych projektantów produktu. Niektórzy z nich już osiągnęli więcej niż nie jeden dojrzały projektant, ale mimo...

Close