Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

TOP 5 zamków w Toskanii przekształconych w hotele

Poniżej przedstawiamy listę zabytkowych zamków i pałaców w Toskanii, które zostały pięknie odremontowane i przekształcone w hotele, zachowując wszystkie cechy oryginalnej średniowiecznej i renesansowej architektury. Te oryginalne cechy wpływają oczywiście na kształt wnętrz i wykończenie obiektów. Większość hoteli zamkowych na liście jest idealnym punktem wyjścia dla wycieczek z degustacją wina i poznawania średniowiecznej historii tego obszaru. Miejsca te są z pewnością dobrym wyborem dla tych, którzy cenią sobie luksusowe podróże i wycieczki w czasie.

1. Castelletto di Montebenichi, Bucine

TOP-5-zamkow-w-Toskanii-przeksztalcona-w-hotele-montebenichi

Położony w samym sercu prowincji Chianti, Zamek Montebenichi pochodzi z 12-tego wieku, stoi na wzgórzu otoczony parkiem, z widokiem na Valdambra. Mała wioska Montebenichi jest doskonałą bazą wypadową do odkrywania artystycznych, przyrodniczych i gastronomicznych uroków okolicy. Wśród gajów oliwnych, winnic i średniowiecznych wiosek, droga z Chianti prowadzi do południowo-zachodniej części Montalcino, dobrze znanej poprzez cenione na całym świecie wina, Brunello i południowy-wschód od Montepulciano, do domu Vino Nobile. Perugia, Orvieto, Asyż i Florencja leżą godzinę jazdy od hotelu, a do Arezzo i Sieny można dojechać w zaledwie 30 minut.

2. Castello di Spaltenna, Gaiole, Chianti

TOP-5-zamkow-w-Toskanii-przeksztalcona-w-hotele-spaltenna1

Zamek Spaltenna znajduje się również w regionie Chianti, w miejscowości Gaiole. Jest to zaledwie kilka minut od najbardziej popularnych miast w regionie winiarskim Chianti Classico, takich jak Radda, Panzano, Castellina, Greve i Castelnuovo Berardenga. W otoczeniu winnic i lasów, w średniowiecznej wiosce Spaltenna zobaczyć możemy warowny klasztor i dzwonnicę  z 1000 roku. Zamek pochodzi z 1030. Wyposażenie i luksusy hotelu obejmują spa, zabiegi terapeutyczne oliwą i winem, turecką łaźnię, kryty (ogrzewany) i odkryty basen. Siena i Florencja są w zasięgu ręki.

3. Castello di Tornano, Gaiole, Chianti

TOP-5-zamkow-w-Toskanii-przeksztalcona-w-hotele-Tornano

Zamek Tornano znajduje się w starym gospodarstwie z 11 wieku, otoczony drzewami cyprysowymi, winnicami i gajami oliwnymi. Pierwsza wzmianka o dworze pochodzi z roku 790 za panowania Carlo Magno we Włoszech. W dawnym więzieniu w zamku, a teraz piwnicach z winem goście mogą skosztować Chianti Classico  i oliwy wyprodukowanej przez hotel.

4. Castello di Gargonza, Monte San Savino

TOP-5-zamkow-w-Toskanii-przeksztalcona-w-hotele-gargonza

Zamek Gargonza jest to warowne miasto z 13 wieku, położone w pięknej dolinie Val di Chiana. Oferuje pokoje i apartamenty z noclegiem i śniadaniem. Pierwsze wiadomości o Gargonza pochodzą z 1150, mówią o zamku obronny wzdłuż drogi z Arezzo do Sieny. Jest to właśnie ten sam zamek, w którym Dante spędził kilka dni na wygnaniu. Pokoje i apartamenty mieszczą się w średniowiecznym miasteczku. Średniowieczna konstrukcja obejmuje również odkryty basen, prywatne ogrody, restauracje i centrum konferencyjne.

5. Palazzo Guadagni, Firenze

TOP-5-zamkow-w-Toskanii-przeksztalcona-w-hotele-Palazzo-Guadagni

Obszar historycznego centrum Florencji, gdzie znajduje się hotel, był pierwotnie oblegany przez rzemieślników i kupców. Hotel Palazzo Guadagni został zbudowany przez kupca jedwabiu Riniero Bernardo Dei w 1500 roku. Dziś budynek jest eleganckim 3-gwiazdkowym hotelem, urządzonym w stylu vintage, który odzwierciedla jego arystokratyczne pochodzenie.

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Ulubione pokoje Elle Decor z 2013 roku

O tej porze roku wszyscy podsumowują stary rok i prognozują na nowy 2014. Przez cały grudzień każdy magazyn, program telewizyjny,...

Close