Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Top 10 hipnotyzujące kształty w architekturze- Retrofuturyzm!

Dom Wnętrze przedstawia bardzo ciekawy trend: Retrofuturyzm – trend w sztuce prezentujący nawiązania do wyobrażeń przyszłości stworzonych przed ok. 1960 rokiem.

Charakteryzuje go połączenie retro estetyki z futurystycznymi technologiami i koncepcjami. Trend ten pojawiał się zarówno w projektach graficznych jak i architekturze, modzie, filmie i literaturze. Trend odnosi się zarówno do wyobrażeń przyszłości jak i historii alternatywnej.

W przykładach widać iż części budynków nie mają być zintegrowane, ale raczej pojawiają się jako odrębne przedmioty-ogromne latające spodki, jak statki kosmiczne tylko incydentalnie połączone z tradycyjną budowlą. Są to wyobrażenia przyszłości z przeszłości.

Jesteśmy zafastynowani tym hipnotyzującym trendem, a Wy?

 

Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm ! Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-2 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-3 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-4 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-5 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-6 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-8 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-9 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-10 Top-10-hipnotyzujace-ksztalty-w-architekturze-Retrofuturyzm!-11

 

Więcej inspiracji retro futuryzmu można zobaczyć tutaj: Vintage Industrial Style

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
TOP 10 najlepsze sklepy meblarskie w Polsce

Aby czuć się "jak u siebie w domu" należy zaprojektować swoje wnętrze względem swojego charakteru i gustu. Umieścić swoje marzenia...

Close