Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Przepiękne grafiki Pierra Fornasettiego

Czarno białe rysunki małpek, Pierrota, kart, renesansowych kamieniczek, chmur, słońca i niezliczone ilości portretów włoskiej śpiewaczki operowej Liny Cavalieri są najbardziej charakterystycznymi motywami ponadczasowych  prac Fornasettiego. Pierra był dwudziestowiecznym malarzem, rzeźbiarzem, dekoratorem wnętrz i ilustratorem książek, wybitnego włoskim artystą, będącym twórcą ponad 11 tysięcy unikatowych mebli i przedmiotów dekoracyjnych

 

Przepiekne_grafik_Fornasetti (14)

Zamysłem projektanta było nie zakładanie firmy, tylko tworzenie według własnego zamysłu przez całe życie bez większego rozgłosu. Jednak jego talent był tak wielki, ze nie udało mu się zachować anonimowości w świecie artystycznym. Jego prace już za życia zyskały spore uznanie.

Przepiekne_grafik_Fornasetti (7)

Przepiekne_grafik_Fornasetti (2)

Barnaba Fornasetti, prowadzący atelier w imieniu ojca po jego śmierci, powiększa grono wyrobów zdobionych przepięknymi rysunkami twarzy Liny o najróżniejsze produkty seryjne, projektowane w kooperacji z tak uznanymi firmami jak Cole&Son, Rosenthal, Ceramica Bardelli, Bitossi, Kartell czy słynący z dywanów Roubini.

Przepiekne_grafik_Fornasetti (10)

Przepiekne_grafik_Fornasetti (12)

Przepiekne_grafik_Fornasetti (6)

Kontynuuje też tradycję wytwarzania unikatowych mebli oraz ręcznie zdobionego talerza-kalendarza, którego najstarsze, projektowane przez ojca od 1968 roku edycje osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Ten jedyny w swoim rodzaju kalendarz wytwarzany jest obecnie w limitowanej liczbie 700 sztuk.

Przepiekne_grafik_Fornasetti (5)

Przepiekne_grafik_Fornasetti (9)

Jego prace w wydaniu tapet, mebli są niezliczoną inspiracją do tworzenia nieprzeciętnych wnętrz na całym świecie. Jego poczucie estetyki, poczucie humoru i dystans do pracy spowodował, że spora grupa osób oszalała na punkcie jego prac i stała się podstawą do tworzenia artystycznych i żartobliwych aranżacji.

Przepiekne_grafik_Fornasetti (1)

Przepiekne_grafik_Fornasetti (8)

Przepiekne_grafik_Fornasetti (13)

Przepiekne_grafik_Fornasetti (3)

 

Źródło: kobietafornasetti

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
TOP 10 – najdroższych polskich artystów

Zestawienie powstało w ramach projektu "Kompas Sztuki". Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia - dziennikarze i promotorzy sztuki współczesnej Kama Zboralska i...

Close