Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Pop Art 15 inspirujących pomysłów we wnętrzach

Pop art  to jeden z ważniejszych kierunków w sztuce II połowy XX wieku, który został zainicjowany w Wielkiej Brytanii, zaś szczególnie rozwinął się w Stanach Zjednoczonych w latach 60.

Jak sama nazwa wskazuje, istotą pop artu jest czerpanie inspiracji z różnorodnych zjawisk kultury masowej: reklamy, filmu, komiksu, literatury popularnej, kultu celebrytów, a także sięgnie po techniki właściwe umasowieniu dzieła sztuki. Szczególnie eksploatowaną sferą był tu konsumpcjonizm wraz z jego uniwersalnym symbolem – supermarketem (motywy puszek z jedzeniem, coca cola itp.).

Pop art opierał się na artystycznym przetworzeniu popularnych motywów i schematów, dokonując ich deformacji, multiplikacji i zderzenia z elementami kultury wysokiej.

Pop Art wprowadzi do naszego domu wiele kolorów, trochę zabawy i żartobliwego charakteru.  Sztuczność, kiczowatość i przerysowanie to główne cechy tego kierunku. Wnętrza mają zaskakiwać formami, kolorami oraz bezsensownymi i z pozoru przypadkowymi połączeniami.

Dom Wnętrze przedstawia najciekawsze inspiracje tego kierunku we wnętrzach. Może Cię zainspirują?

 

Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-1

Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-13Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-2 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-3 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-4 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-5 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-6 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-7 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-8 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-9 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-10 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-11 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-12 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-14 Pop-Art-15-inspirujacych-pomyslow-we-wnetrzach-15

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Designerska inspiracja Amy Winehouse

W dniu dzisiejszym Dom Wnętrze chciało uhonorować twórczość i talent Amy Winehouse. Piosenkarka była zjawiskiem. W stu procentach wyczerpuje definicję...

Close