Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Pomysły na udekorowanie ściany

Podczas aranżacji wnętrz w naszych mieszkaniach czy domach, dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiednich mebli i ich ustawienie, natomiast często nie przykładamy większej uwagi do takich elementów jak podłogi czy ściany. Tymczasem, ściany i podłogi są bardzo ważne w procesie dekoracji. To te elementy decydują o ogólnym nastroju danego wnętrza. Nudne, białe i puste ściany to przeżytek. Nawet wybierając styl minimalny warto zastanowić się nad wykorzystaniem ścian jako elementu dekoracyjnego pokoi.

Ściany stanowią sporą część wnętrz, dlatego oferują również wiele możliwości ich zagospodarowania. Puste, białe czy w jednolitym kolorze, dawno odeszły w niepamięć. Warto użyć tę przestrzeń, aby nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter. Na rynku istnieje wiele produktów, które pomogą nam odmienić ich wygląd.

dom-wnetrze-pomysly-na-udokorowanie-scian-3

Różne kolory ścian

Formą dekoracji wnętrza może być ciekawe połączenie kolorów ścian. Już dawno powinniśmy zapomnieć o malowaniu ścian na jeden, jednolity kolor. Za pomocą odpowiedniego połączenia barw możemy wprowadzić odpowiedni nastrój do pokoju oraz optycznie „wymodelować” wnętrze (np. powiększyć przy użyciu neutralnych i jasnych kolorów).

dom-wnetrze-pomysly-na-udokorowanie-scian-2

Zobacz również: JAK URZĄDZIĆ MAŁE MIESZKANIE?

Obrazy

Obrazy to bardzo klasyczna propozycja na ozdobienie ściany. Wybór obrazu oczywiście zależy od naszego gustu. Bardzo popularne stały się obrazy wykonywane na podstawie własnych zdjęć. Innym trendem są obrazy, na których pojawiają się ciekawe cytaty czy motta. Przy dekoracji ścian obrazami warto zwrócić uwagę na ramę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, dlatego można wybrać ramę o interesującym kształcie czy kolorze, która stanie się dodatkowym elementem dekoracyjnym.

dom-wnetrze-pomysly-na-udokorowanie-scian-4

Plakaty

Plakaty kojarzą się na pewno z okresem młodzieńczym, kiedy prawie każdy wiesza na ścianie ulubionego aktora, piosenkarkę, zespół czy klub sportowy. Współczesne plakaty niczym nie przypominają tych wieszanych na ścianach w latach dziewięćdziesiątych. Mogą przedstawiać piękne krajobrazy, reprodukcje słynnych obrazów czy być wzorowane na starych, klasycznych plakatach filmowych albo teatralnych afiszach. Jest to z pewnością tańsza alternatywa dla obrazów. W przypadku plakatów, również można dodać ciekawą ramę.

Hemma hos familjen Bjelkengren i Hjärsta, Örebro.

Lustra

Lustra są kolejną propozycją na dekorację ścian. Obecnie na rynku znajduje się bogata oferta luster o różnych kształtach i rozmiarach. Lustra dodatkowo pomagają w optycznym powiększeniu pomieszczeń.

 dom-wnetrze-pomysly-na-udokorowanie-scian-6

Ramki na zdjęcia

Lubimy otaczać się zdjęciami, które przypominają nam o ważnych ludziach czy momentach w życiu albo po prostu przedstawiają piękne widoki. Samo zdjęcie stanowi element ozdabiający nasze ściany, zwłaszcza, gdy posiada odpowiednio duży format. Jednakże, w przypadku zdjęć, równie ważny jest wybór ramek. Na rynku znajdziemy szeroką ich gamę, w różnych kolorach i rozmiarach. Ciekawym pomysłem są różne kompilacje ramek.

 dom-wnetrze-pomysly-na-udokorowanie-scian-7

Fototapety

Fototapety to powrót do mody lat dziewięćdziesiątych, kiedy królowały one w polskich domach. Przez niektórych uważane za kiczowate, fototapety wracają na salony. Również w tym przypadku oferta rynku jest bardzo bogata, więc można przebierać wśród licznych fototapet przedstawiających krajobrazy czy wzory graficzne. Bardzo popularne jest tapetowanie tylko jednej ściany i uczynieni jej głównym elementem dekoracyjnym wnętrza. Dodatkowym plusem zwykłych tapet jak i fototapet jest ich odporność na zniszczenia.

 dom-wnetrze-pomysly-na-udokorowanie-scian-8

Zobacz również: NAJNOWSZE TRENDY Z HIGH POINT MARKET – KOLORY NA WIOSNĘ/LATO 2015

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Najlepsze Polskie Restauracje | Studio Qulinarne

Studio Qulinarne to nowatorski koncept kulinarny, którego ideą jest kreacja wykwintnych, niecodziennych i przede wszystkim zachwycających smakiem potraw. To miejsce...

Close