Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Podróże: 10 jedynych w swoim rodzaju luksusowych miejsc na świecie

Szukasz doskonałej luksusowej przygody? Co powiesz na podróż do 10 najbardziej niesamowitych miejsc na Ziemi? Będzie to z pewnością jednym z swoim rodzaju doświadczeniem. Już teraz, na początku nowego roku warto zacząć myśleć o wzięciu trochę czasu wolnego i wybrać się w podróż swojego życia do najbardziej urokliwych, niemal surrealistycznych przyrodniczych miejsc na świecie. Oto wybór DOM WNĘTRZE:

Blue Caves – Zakynthos Island- Grecja

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-grecja

Znane są również jako  Błękitne Groty z Volimes, malowniczej miejscowości, gdzie są one położone. Błękitne Groty dostępne są jedynie od strony morza. Fakt ten jednak nie powstrzymuje ich od bycia jedną z głównych atrakcji tej greckiej wyspy, szczególnie w określonych porach dnia.

Jeziora Plitwickie- Chorwacja

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-chorwacja

PołożonE w Parku Narodowym Jezior Plitwickich. Należą do Światowego Dziedzictwa UNESCO 16 turkusowych jezior, które są podłączone ze sobą wodospadami i kaskadami. Wody bogate w minerały rzeźbią w skałach, nieustanie zmieniając ich kształt. Drewniane kładki pozwalają na podążanie za dudniącą wodą aż 18 km.

Skaftafeli – Islandia

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-Skaftafeli-Islandia

Skaftafell Park jest niemal oazą utkwioną pomiędzy piaskiem i lodowiec. W parku nie ma dróg, ale regularne wycieczki są prowadzone przez strażników tego miejsca. Centralną atrakcją parku jest wodospad Svartifoss  lub czarny wodospad z powodu czarnych bazaltowych kolumn kaskady bocznej.

Multnomah Falls, Oregon – USA

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-usa

Multnomah Falls to wodospad po stronie Oregon w Columbia River Gorge. Jest to podróż do natury we wszystkich jej wspaniałych postaciach.

Seszele

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-seszele

Położone na północny wschód od wyspy Madagaskar, wyspy Seszele są prawdziwym rajem na ziemi, zapierają dech w piersiach.

Alesund Miasto w Norwegii

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-norwegia

Krajobrazy w Alesund w Norwegii zapiera dech w piersiach.  Jest to piękna, malownicza wioska, którą trzeba zobaczyć.

Seljalandsfoss – Wodospad na południowym wybrzeżu Islandii

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-wodospad-Islandia

Te wodospady znane są, ponieważ mają dobrze rozwiniętą ścieżki, które tworzą pętlę wokół tylnej części wodospadu, co pozwala odwiedzającym sfotografować niezwykły wodospad ze wszystkich stron.

Dolina Dziesięciu Szczytów, Morena Lake, Alberta – Kanada

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-kanada

Dolina Dziesięciu Szczytów znajduje się w Parku Narodowym Banff w prowincji Alberta, w Kanadzie. Uwieńczona dziesięcioma znanymi szczytami i obejmuje również piękne jezioro Moraine.

Waitomo Glowworm Caves – Nowa Zelandia

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-nowazenlandia

W Waitomo Glowworm Caves główną atrakcją jest jaskinia w Waitomo na Wyspie Północnej Nowej Zelandii, znanej z populacji robaczków świętojańskich. Gatunek ten występuje wyłącznie w Nowej Zelandii. Jest to naprawdę magiczne miejsce!

Pamukkule – Turcja

Podroze-10-jedynych-w-swoim-rodzaju-luksusowych-miejsc-na-swiecie-turcja

Pamukkale, czyli “Bawełniana Twierdza”, jest naturalnym miejscem w prowincji Denizli w południowo-zachodniej Turcji. Miasto zawiera gorące źródła i trawertyny, tarasy z minerałami węglanowymi pozostawione przez przepływające wody. Znajduje się ona na  liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Wywiad z naszą TOP Projektantką wnętrz Katarzyną Kraszewską

Kochamy prace Katarzyny Kraszewskiej! Umieściliśmy Ją w TOP 10 NAJLEPSI POLSCY ARCHITEKCI WNĘTRZ, a teraz czas na bliższe poznanie projektantki, która...

Close