Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Najlepsze hotele w Polsce | Hotel Polonia Palace

Hotel Polonia Palace to czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się w samym centrum Warszawy (Aleje Jerozolimskie 45, róg ulicy Poznańskiej). Wraz z hotelami Metropol i MDM należy do spółki Hotele Warszawskie Syrena.

Należący do najstarszych w stolicy, Hotel Polonia Palace zainaugurował działalność 14 lipca 1913 r. 1100 tys. rubli zainwestował w obiekt –  a potem zarządzał nim do 1939 r. – Konstanty hr. Przeździecki. Jego rodzina kierowała już wcześniej Hotelem Europejskim, zbudowanym przez dziada Aleksandra. Nazwa nie została wybrana przez przypadek – Polska była jeszcze wtedy pod zaborami, więc tak silny akcent patriotyczny w sercu stolicy Kraju Nadwiślańskiego bez wątpienia pełnił rolę „ku pokrzepieniu serc”.

dom-wnetrze-najlepsze-hotele-w-polsce-hotel-polonia-palace-2

Zobacz również: NAJLEPSZE HOTELE W POLSCE / SHERATON HOTEL

Hotel posiada 206 stylowych pokoi gościnnych (w tym 3 dla gości niepełnosprawnych) oraz obszerny apartament angielski o powierzchni 115 m2, wyposażone w bezprzewodowy Internet i klimatyzację. Pokoje i apartamenty zachwycają widokiem na panoramę stolicy, druga połowa zapewnia ciszę i widok na hotelowy dziedziniec.

dom-wnetrze-najlepsze-hotele-w-polsce-hotel-polonia-palace-3

dom-wnetrze-najlepsze-hotele-w-polsce-hotel-polonia-palace-4

W luksusowym Hotelu Polonia Palace znajduje się Restauracja Strauss, w której menu znajdziemy wyborne dania kuchni polskiej i europejskiej. Szefem kuchni jest ceniony Grzgorz Goleń, który zawsze stara się zachwycić swoich gości oferując przepyszne dania i korzystając z najwyższej jakości sezonowych ryb, drobiu, owoców i warzyw. W piątki restauracja oferuje coś wyjątkowego – Polski Wieczór, w który serwuje tradycyjne dania kuchni polskiej w nowoczesnej odsłonie. Oprócz Restauracji Strauss, w hotelu znajduje się również Bojangles Bar.

dom-wnetrze-najlepsze-hotele-w-polsce-hotel-polonia-palace-5

dom-wnetrze-najlepsze-hotele-w-polsce-hotel-polonia-palace-6

W stylowych wnętrzach Hotelu Polonia Palace znajduje się 8 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 525m2, w których zorganizować konferencje dla 350 osób. Sale konferencyjne są nie tylko wygodne, ale jednocześnie wyposażone w najwyższej jakości sprzęt, m.in. duży ekran projekcyjny (4 x 4.25), klimatyzację, nowoczesny sprzęt techniczny oraz subtelnie ukryty panel sterowania.

Do dyspozycji  gości biznesowych jest również bardzo elegancka Sala Balowa “Ludwikowska”, która wyposażona w odpowiedni sprzęt nagłaśniający, oświetlenie oraz duży ekran, stanowi idealne miejsce na konferencje, bankiety, pokazy mody czy też nieformalne spotkanie po konferencji.

dom-wnetrze-najlepsze-hotele-w-polsce-hotel-polonia-palace-7

dom-wnetrze-najlepsze-hotele-w-polsce-hotel-polonia-palace-8

Hotek Polonia Palace cieszy się bardzo dobrą opinią wśród gości. W trakcie swojej długiej historii w hotelu pojawiło się wiele znamienitych osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Gośćmi Hotelu Polonia Palace byli m.in.: Stefan Żeromski, Julian Tuwim, Luc Besson, Bonnie Tyler czy Charles de Gaulle.

Zobacz również: TOP 10 NAJLEPSZE HOTELE W POLSCE

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Jak urządzić małe mieszkanie?

Większość mieszkań, które są dostępne na rynku możne określić jako małe lub średnie. Ich powierzchnia zazwyczaj nie przekracza 50m2 i...

Close