Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?
marcel_wanders-projektant wnętrz

Najlepsi projektanci wnętrz – Marcel Wanders

W tej serii przybliżymy wam profile i twórczość najlepszych zagranicznych projektantów wnętrz. Jako pierwszy przedstawiony zostanie Marcel Wanders.
Marcel Wanders to holenderski projektant oraz dyrektor artystyczny w Powerhouse studio w Amsterdamie. Zajmuje się głównie architekturą oraz projektami związanymi z wystrojem wnętrz.

Urodził się w Boxtel, ukończył z wyróżnieniem Hogeschool voor de Kunsten Arts w 1988. Już w 1995 roku otworzył swoje pierwsze studio projektanckie w Amsterdamie, uzyskując światowy rozgłos w 1996 roku poprzez stworzenie projekty Kontted Chair, które było unikatowym połączeniem wysokiej jakości materiałów z nie zaawansowaną metodą produkcyjną.

W 2001 roku Wanders wykreował z powodzeniem markę Moooi. Wanders współpracował również wraz ze swoim Powerhouse studio z sukcesem przy ponad 1700 projektów. Wśród nich możemy wymienić: Puma, Swaroivski, Alessi, Bisazza.

W swojej twórczości Wanders kieruje się dewizą: „stworzyć środowisko pełnie miłości, żyć z pasją i urzeczywistnić najbardziej skrywane pasje”. W swoich pracach często łączy ze sobą nowoczesne materiały i techniki wraz ze stylami inspirowanymi historią.

Projekty wystroju wnętrz stały się bardzo ważnym elementem w twórczości Wandersa. Wśród najsłynniejszych można wymienić: Andaz Amsterdam Prinsengracht, Kameha Grand hotel w Bonn, Mondrian South Beach hotel w Miami, Quasar Istanbul Residences, oraz Villa Moda flagship store w Bahrainie. Wiele spośród jego projektów wiele zostało nagrodzonych.

Zobacz już dziś jego 20 najlepszych projektów wystroju wnętrz!

PrevNext

marcel_wanders-projektant wnętrz

 Casa Son Vida, nowoczesna rezydencja zaprojektowana przez Marcela Wandersa

PrevNext
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
czarna kuchnia
Kuchnia w czerni

Close