Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Najlepsi Polscy Projektanci – Robert Majkut

Jedni mówią o nim „polski Philip Starck”. Inni, że to szczęściarz, który do perfekcji opanował sztukę zaspokajania snobizmu bogaczy. Sam Robert Majkut określa siebie mianem pana od rysunków, który umie tak projektować kina, banki i sklepy, by klienci, którzy do nich przychodzą, płacili za towary czy usługi więcej, niż są one warte. Z pomysłów Majkuta w kraju skorzystali już m.in. Grażyna Kulczyk, Leszek Czarnecki i twórca Alior Banku Wojciech Sobieraj. Teraz został poddany testowi w Chinach. W Pekinie rozpoczęło działalność zaprojektowane przez niego kino. Jak mówią specjaliści – najbardziej luksusowe i najnowocześniejsze na świecie.

Projekt zamówił Kebo Wu – współwłaściciel Orange Sky Garden Harvest Entertainment z Hongkongu, jednej z największych na świecie firm produkujących filmy. Tej samej, która ostatnio za 25 mln dol. kupiła 3,3 proc. udziałów w Legendary Pictures – amerykańskiej wytwórni, w której powstały takie hity, jak „Incepcja” czy „Mroczny rycerz”. Choć Wu miał do wyboru największe sławy światowego designu, jak np. Patricia Urquiola – to niezwykle modna ostatnio projektantka, autorka wnętrz m.in. luksusowego hotelu Mandarin w Barcelonie – wybrał Majkuta. – Spodobało mu się zdjęcie Multikina w warszawskich Złotych Tarasach, które zobaczył w jednej z hiszpańskich gazet – mówi Robert Majkut.

O tym, że Majkut wie, jak urządzać przestrzeń, która ma zarabiać pieniądze, świadczy jego pracownia, którą otworzył kilka miesięcy temu w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w Warszawie – nowoczesnym apartamentowcu przy ul. Belwederskiej. Ważny jest tu każdy szczegół: białe albo przeszklone ściany, betonowa podłoga, lampy w stylu glamour. Nawet amarantowa poduszka na krześle biurowym czy akwarium stojące na stole między komputerami. On sam też wygląda jak element dopracowanego projektu: zegarek z logo Philipa Starcka, buty sygnowane logo Harley Davidson, a na szyi artystycznie zawiązany szal. Klienci, którzy przychodzą tu, by wydać po kilkadziesiąt, czasem kilkaset tysięcy złotych za projekty unikatowych mebli, sklepów, kin czy biur lubią być zachwyceni.

-Najlepsi-Polscy-Projektanci-Wnętrz-Robert-Majkut01

-Najlepsi-Polscy-Projektanci-Wnętrz-Robert-Majkut02

-Najlepsi-Polscy-Projektanci-Wnętrz-Robert-Majkut03

-Najlepsi-Polscy-Projektanci-Wnętrz-Robert-Majkut04

-Najlepsi-Polscy-Projektanci-Wnętrz-Robert-Majkut05

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Najlepsi Polscy Projektanci – Oskar Zięta

Szanowni Państwo, pozwoliliśmy sobie, przedstawić jednego z najpopularniejszych polskich projektantów wnętrz. Nazywa się on Oskar Zięta i jest jednym z...

Close