Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Najciekawsze wydarzenia kulturalne w Polsce

Design, moda, muzyka i sztuka to tematy godne zwrócenia uwagi. Rozwijają wyobraźnie, uwrażliwiają i do tego są przepiękne. Polecamy parę imprez, na które warto się wybrać w Polsce. Odbywają się one cyklicznie. Jeśli jesteś projektantem to na pewno wiesz, że należy śledzić zmieniającą się modę, trendy aby zrozumieć i pozostać na aktualnym rynku, bo i on tak jak życie zmienia się i ewoluuje.

ARENA DESIGN Międzynarodowe Targi w Poznaniu

W 2014 roku odbędzie się 6 edycja Arena design.

Jest to projekt dedykowany wzornictwu. Spotykają się tu polscy jak i zagraniczni projektanci, eksperci w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i przedsiębiorcy związani z wzornictwem w strategii firmy. Każdego roku wybierany jest motyw przewodni np. w 2013 roku był to ERGONOMIC DESIGN – projektowanie w służbie człowiekowi. Podzielona jest ona na 5 stref : top design, forum, kreatywni, edukacja i innowacje.

TOP DESIGN – Najbardziej pasjonującym wydarzeniem jest konkurs TOP DESIGN award. Promuje on innowacyjne rozwiązania projektowe i firmy, które inwestują w dobre wzornictwo.

FORUM – Strefa interaktywnych spotkań. Odbywają się tu wykłady autorytetów jak i dyskusje pomiędzy producentami, projektantami i wielbicielami wzornictwa przemysłowego.

KREATYWNI – Prezentowane są tu oferty profesjonalistów, młodych projektantów, biur projektowych i pracowni.

EDUKACJA – Celem danej strefy jest kształcenie adeptów wzornictwa przemysłowego i architektury. Umożliwia ona również promocje młodych projektantów na arenie biznesowej.

INNOWACJE – Stworzona dla producentów i interesantów nowoczesnych technologii i materiałów , które pomagają projektantom w tworzeniu.

Arena DESIGN Międzynarodowe Targi Poznań

 ŁÓDŹ DESIGN FESTIWAL

Łódź design festiwal postanowił rozpocząć swoją twórczą podróż w 2007 roku. Przez kolejne lata ewoluował dodając nowe formy, elementy definiując istotę designu. Głównym punktem  programu jest światopogląd  odnoszący się do projektowania. Co roku wybierane jest hasło festiwalu, dookoła którego skupia się cała uwaga np. w 2008 roku konkurs make me!, 2010 roku  Remade Market i must have. Stworzona została również strefa kreatywnej zabawy i nauki strefa Edukacji dedykowana rodzinom z dziećmi. W 2012 roku powstała Czytelnia i przestrzeń do spotkań.

Wymiana poglądów, myśli, uwag , spotkania ze specjalistami z całego świata, te atutu skupiają ludzi, którzy podejmują wyzwania zmieniając świat na lepsze.

Festiwal organizowany jest przez Łódź Art Center. Jest on najważniejszym międzynarodowym wydarzeniem organizowanym w Polsce związanym z projektowaniem.

W trakcie dotychczasowych edycji odwiedziło go ponad 200 tysięcy osób.

Lódz Design

 TARGI MODY POZNAŃ

Targi Mody to największe wydarzenie dla branży mody o charakterze biznesowym. Odbywają się one dwa razy do roku.

Podczas każdej imprezy targi podzielone są na kategorie takie jak Salon Odzieży i Dodatków (jesień-zima, wiosna-lato); Salon Odzieży i Dodatków (wiosna-lato); Salon Obuwia; Salon Skóry i Wyrobów Skórzanych; Salon Komponentów dla Przemysłu Odzieżowego.

Często targom towarzyszą dodatkowe branże jak Międzynarodowy Salon Maszyn Włókienniczych, Odzieżowych i Obuwniczych.

 3

 CHOPINIANA – Dni Fryderyka Chopina w Warszawie
Festiwal Chopiniana organizowany jest od 2002 roku, poświęcony jest on twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Każdego roku wybierany jest przewodni temat, bazujący na utworach artysty np. tematem na rok 2014 są MAZURKI. Koncerty odbywają się w kilku miejscowościach związanych z życiem Chopina: Żelazowa Wola – miejscu urodzin kompozytora; Sanniki –  w których spędził dwa razy letnie wakacje; Płock –  który odwiedził w swojej wyprawie w stronę Ziemi Dobrzyńskiej; Bazylika św. Krzyża –  gdzie spoczywa serce Chopina; Belweder –  gdzie młody kompozytor grywał Wielkiemu Księciu Konstantemu podczas prywatnych audiencji; Kościół Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, w którym młody Chopin grywał na organach podczas specjalnych mszy przedpołudniowych dla uczniów i studentów; Łazienki Królewskie – w najbardziej chyba znanym miejscu chopinowskich koncertów; Uniwersytet Warszawski –  gdzie Chopin mieszkał przez 10 lat, a także był absolwentem Szkoły Głównej Muzyki Uniwersytetu Warszawskiego.Koncertom towarzyszą spektakle teatralne, taneczne, projekcje filmowe, koncerty jazzowe, pokazy mody z epoki kompozytora i wiele więcej.

 

Chopiniana

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI ULICY

Festiwal Sztuka ulicy wystawiany jest na Rynku  Nowego Miasta i Placu Zamkowym, w Parku Agrykola i na skwerze przy stacji metra Słodowiec. Oferuje on występy znanych polskich i zagranicznych teatrów takich jak Mimo, Kryly Halopa,  A3 czy Formy. W chwili otwarcia festiwalu odbywa się specjalny spektakl, który ma za zadanie poruszyć  i wstrząsnąć widzem. Artyści występują w niesamowitej scenografii gdzie efekty świetlne i projekcje multimedialne wraz z ruchomą architekturą towarzyszą owemu widowiskowi. Pełne magii, ekspresji, języka choreografii i emocji akrobacje cyrkowe i występy taneczne również są punktem odniesienia festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy

 HOME DECOR

Są to targi poświęcone wyposażeniu wnętrz HOME DECOR. Jest to największa w Polsce prezentacja wszelkich nowości, trendów i inspiracji w architekturze wnętrz. Impreza umożliwia poznanie nowych dystrybutorów, zleceniobiorców jak i promocje swojej osoby wśród projektantów.

Targi Home Deco

 DESIGN UDOMOWIONY

Design Udomowiony jest jedną z najważniejszych Polskich imprez branżowych, która zajmuje się szeroko pojętym wyposażeniem wnętrz. Corocznym organizatorem jest Galeria Wnętrz DOMAR, która dba o profesjonalną opiekę i wygląd wystawy, wykładów i innych atrakcji. Prowadzone wykłady poruszają tematykę wzornictwa, pouczają, przedstawiają  design w różnych formach ideologicznych a co najważniejsze zadają pytania i próbują na nie odpowiedzieć gdyż termin DESIGN nie jest łatwy do określenia.

Design Udomowiony

GDYNIA DNI DESIGNU
Jest to impreza promująca dobry design w Trójmieście. Skupia się na designie w życiu codziennym.  Impreza organizuje warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych jak i liczne wykłady i prezentacje. Głównym punktem programu jest “Design w kontenerach” , miasteczko na Placu Grunwaldzkim. Znajdują się tam studia projektowe, wydziały wzornictwa szkół wyższych z kilkunastu branż , reprezentanci firm komercyjnych i laureaci konkursów designerskich.

2

AUTOR: Wojciech Czarnota

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
2014 trendy kolorystyczne według PANTONE

Pantone przedstawił już tendencje kolorystyczne na wiosnę 2014! Podekscytowany? Myslę, że będziecie zdziwieni wyborem! Możecie zacząć myśleć o renowacji całej...

Close