Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Maison & Objet Paris – Projektant Roku

Urodzony w 1977 roku w Toronto, w Kanadzie, Oki Sato studiował architekturę na Waseda Univertiry w Tokyo. W 2002 uzyska dyplom magistra i jeszcze w tym samym roku otworzył w stolicy Japonii swoją pracownię – nendo studio. Bardzo szybko, bo tylko 2 lata później, rozszerzył swoją działalność poza granice Japonii otwierając biuro w Mediolanie.

best-interior-designers-designer-of-the-year-nendo-shelf-desk-chair-office

Nendo, którego nazwa oznacza “modelinę”, wyraża chęć dążenie projektanta do zachowania elastyczności i zdolności do odkrywania siebie. Filozofię Oki Sato odzwierciedlają jego projekty, w których usiłuje przekształcić sposób interakcji ludzi z otaczającymi je przedmiotami. Charakterystyczne kształty swoich projektów zawsze łączy z odrobiną humoru.

best-interior-designers-designer-of-the-year-nendo-dandelion-clock

Oki Sato był wielokrotnie nagradzany. Zdobył między innymi: Good Design Award, German Design Award, Elle Deco International Design Award oraz został ogłoszony Projektantem Roku 2012 przez brytyjski magazyn Wallpaper*.

best-interior-designers-designer-of-the-year-nendo-nichetto-nendo

Możemy podziwiać wspaniałe prace Oki Sato w kilku muzeach na całym świecie – Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku, Musée des Arts Décoratifs w Paryżu, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie oraz Muzeum Izraela w Jerozolimie.

best-interior-designers-designer-of-the-year-nendo-chocolatexture

Projektant współpracował z wieloma znanymi markami – Cappellini, Moroso, DePadova, Starbucks, Puma oraz niedawno BoConcept. Goście Maison & Objet Paris 2015 mieli okazję spróbować specjalnej czekolady stworzonej właśnie przez nendo w otoczeniu mebli w kolorze czekoladowym w CHOCOLATEXTURE LOUNGE.

Autor: Carolina Costa
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Odwiedzamy IMM w Kolonii

Pierwsze w tym roku targi wyposażenia wnętrz prezentują trendy, które będą kształtowały w najbliższym czasie branżę meblową i wnętrzarską. Miłośnicy...

Close