Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?
Jak urządzić małe mieszkanie? dom wnetrze Jak urzadzic male mieszkanie 7

Jak urządzić małe mieszkanie?

Większość mieszkań, które są dostępne na rynku możne określić jako małe lub średnie. Ich powierzchnia zazwyczaj nie przekracza 50m2 i zazwyczaj posiadają: dwa pokoje, kuchnię, łazienkę i  ewentualnie przedpokój. Dlatego wiele z nas zmaga się z problemem, jakim jest urządzenie takiego mieszkania, aby było ładne, ale jednocześnie funkcjonalne. Mając do dyspozycji przestrzeń o powierzchni ok. 100m2 można puścić wodze wyobraźni i dobrać ładne meble i dodatki. W przypadku małego mieszkania trzeba zwrócić uwagę na parę aspektów aranżacji wnętrz, aby nie przesadzić z ilością mebli ani elementów dekoracyjnych, a wręcz przeciwnie wykorzystać je do optycznego powiększenia pomieszczeni.

Zobacz również: 8 STYLOWYCH POMYSŁÓW JAK URZĄDZIĆ BALKON

Istnieje kilka prostych zasad, które optycznie powiększą metraż, sprawią, że mieszkanie będzie ładnie urządzone i funkcjonalne. Oto dobre rady projektantów wnętrz i architektów, które pomogą w aranżacji i dekoracji małych wnętrz:

Jasne kolory

Podstawową zasadą przy urządzaniu małych pomieszczeni jest zastosowanie jasnych odcieni, najlepiej gdy będą to kolory, takie jak: biel, jasny beż czy gołębie szarości. Jasne barwy sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przestronne, otwarte. Natomiast dominacja ciemnych barw optycznie zamyka i pomniejsza. Wyraziste akcenty kolorystyczne traktujemy jako dopełnienie aranżacji np.: niebieskie poduszki, zielone stołki.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-3  Jak urządzić małe mieszkanie? dom wnetrze Jak urzadzic male mieszkanie 3 1024x679

Podłoga

Równie ważny jest wybór podłogi. Nieważne, czy zdecydujemy się na kafle, drewno czy okładziny korkowe. Wszystkie z tych materiałów mogą zostać użyte w małych mieszkaniach. Należy jedynie zwrócić uwagę, aby był to jeden typ materiału, który stanie się motywem przewodnim i spinającym cały pomysł aranżacyjny.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-1  Jak urządzić małe mieszkanie? dom wnetrze Jak urzadzic male mieszkanie 11

Oświetlenie

Odpowiednio dobrane oświetlenie może nam pomóc w powiększeniu pomieszczeń. Za pomocą kinkietów, lamp halogenowych czy zestawów diodowych schowanych np. we wnękach można podkreślić określone elementy wystroju, odpowiednie rozjaśnić i optycznie powiększyć przestrzeń.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-2  Jak urządzić małe mieszkanie? dom wnetrze Jak urzadzic male mieszkanie 2

Zachowanie jednolitego stylu i otwarty charakter pomieszczeń

W powiększeniu pomieszczeń z pewnością pomoże jednolity styl zachowany w poszczególnych pokojach, kuchni i łazience. Dodatkowo połączenie np. kuchni z jadalnią czy pokojem dziennym również jest sposobem na optycznie „otwarcie” małego mieszkania.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-4  Jak urządzić małe mieszkanie? dom wnetrze Jak urzadzic male mieszkanie 4

Odpowiedni dobór mebli i dodatków

W aranżacji małych mieszkań bardzo ważny jest odpowiedni mebli i dodatków. Do małych wnętrz zaleca się meble z połyskiem odbijające światło oraz, jeśli istnieje taka możliwość, montowane na ścianie. Odnośnie dodatków, nie możemy przesadzić z ich ilością, ale można poszaleć z kolorem. To właśnie dodatki powinny stanowić wyraźne akcenty małych mieszkań. Ponadto, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dekoracyjne lustra, które pomogą nam w uzyskaniu efektu trójwymiarowości i głębi niewielkiego pomieszczenia. Należy ustawić je tak, aby w odbiciu widoczny był najważniejszy element dekoracji.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-6  Jak urządzić małe mieszkanie? dom wnetrze Jak urzadzic male mieszkanie 6

Boca do LoboVenice

Zobacz również: LUKSUSOWE LUSTRA DO TWOJEGO WNĘTRZA

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
karolla
karolla
5 years ago

ppstawilismy z mezem na strukture dekoraycjna perla sabbia farb magnat

Read previous post:
Najnowsze trendy z High Point Market – Kolory na wiosnę/lato 2015 Dom wnetrze Najnowsze trendy z High Point Market   Kolory na wiosn   lato 2015 7
Najnowsze trendy z High Point Market – Kolory na wiosnę/lato 2015

High Point Market, czyli jedne z najważniejszych międzynarodowych targów meblowych, mają wiele do zaoferowania swoim gościom. Jest to miejsce, gdzie...

Close