Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Jak urządzić małe mieszkanie?

Większość mieszkań, które są dostępne na rynku możne określić jako małe lub średnie. Ich powierzchnia zazwyczaj nie przekracza 50m2 i zazwyczaj posiadają: dwa pokoje, kuchnię, łazienkę i  ewentualnie przedpokój. Dlatego wiele z nas zmaga się z problemem, jakim jest urządzenie takiego mieszkania, aby było ładne, ale jednocześnie funkcjonalne. Mając do dyspozycji przestrzeń o powierzchni ok. 100m2 można puścić wodze wyobraźni i dobrać ładne meble i dodatki. W przypadku małego mieszkania trzeba zwrócić uwagę na parę aspektów aranżacji wnętrz, aby nie przesadzić z ilością mebli ani elementów dekoracyjnych, a wręcz przeciwnie wykorzystać je do optycznego powiększenia pomieszczeni.

Zobacz również: 8 STYLOWYCH POMYSŁÓW JAK URZĄDZIĆ BALKON

Istnieje kilka prostych zasad, które optycznie powiększą metraż, sprawią, że mieszkanie będzie ładnie urządzone i funkcjonalne. Oto dobre rady projektantów wnętrz i architektów, które pomogą w aranżacji i dekoracji małych wnętrz:

Jasne kolory

Podstawową zasadą przy urządzaniu małych pomieszczeni jest zastosowanie jasnych odcieni, najlepiej gdy będą to kolory, takie jak: biel, jasny beż czy gołębie szarości. Jasne barwy sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przestronne, otwarte. Natomiast dominacja ciemnych barw optycznie zamyka i pomniejsza. Wyraziste akcenty kolorystyczne traktujemy jako dopełnienie aranżacji np.: niebieskie poduszki, zielone stołki.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-3

Podłoga

Równie ważny jest wybór podłogi. Nieważne, czy zdecydujemy się na kafle, drewno czy okładziny korkowe. Wszystkie z tych materiałów mogą zostać użyte w małych mieszkaniach. Należy jedynie zwrócić uwagę, aby był to jeden typ materiału, który stanie się motywem przewodnim i spinającym cały pomysł aranżacyjny.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-1

Oświetlenie

Odpowiednio dobrane oświetlenie może nam pomóc w powiększeniu pomieszczeń. Za pomocą kinkietów, lamp halogenowych czy zestawów diodowych schowanych np. we wnękach można podkreślić określone elementy wystroju, odpowiednie rozjaśnić i optycznie powiększyć przestrzeń.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-2

Zachowanie jednolitego stylu i otwarty charakter pomieszczeń

W powiększeniu pomieszczeń z pewnością pomoże jednolity styl zachowany w poszczególnych pokojach, kuchni i łazience. Dodatkowo połączenie np. kuchni z jadalnią czy pokojem dziennym również jest sposobem na optycznie „otwarcie” małego mieszkania.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-4

Odpowiedni dobór mebli i dodatków

W aranżacji małych mieszkań bardzo ważny jest odpowiedni mebli i dodatków. Do małych wnętrz zaleca się meble z połyskiem odbijające światło oraz, jeśli istnieje taka możliwość, montowane na ścianie. Odnośnie dodatków, nie możemy przesadzić z ich ilością, ale można poszaleć z kolorem. To właśnie dodatki powinny stanowić wyraźne akcenty małych mieszkań. Ponadto, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w dekoracyjne lustra, które pomogą nam w uzyskaniu efektu trójwymiarowości i głębi niewielkiego pomieszczenia. Należy ustawić je tak, aby w odbiciu widoczny był najważniejszy element dekoracji.

dom-wnetrze-Jak-urzadzic-male-mieszkanie-6

Boca do LoboVenice

Zobacz również: LUKSUSOWE LUSTRA DO TWOJEGO WNĘTRZA

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
karolla
karolla
8 years ago

ppstawilismy z mezem na strukture dekoraycjna perla sabbia farb magnat

Read previous post:
Najnowsze trendy z High Point Market – Kolory na wiosnę/lato 2015

High Point Market, czyli jedne z najważniejszych międzynarodowych targów meblowych, mają wiele do zaoferowania swoim gościom. Jest to miejsce, gdzie...

Close