Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Gdzie dobrze zjeść w Mediolanie?

W Mediolanie nadal trwa Milan Design Week i w jego ramach jedna z najważniejszych corocznych imprez meblowych, czyli Salone Internazionale del Mobile (iSaloni – 14-19 kwietnia). Oznacza to, że włoskie miasto gości obecnie tysiące osób z całego świata, w tym także z Polski.

Mediolan to drugie co do wielkości (po Rzymie) miasto Włoch, które kojarzy się głównie z wielkim światem mody i design’em. W mieście tym spotkamy wiele ważnych zabytków, na czele z ogromną i imponującą  gotycką Katedrą Narodzin św. Marii, zwyczajowo nazywanej Duomo, Ostatnią Wieczerzą Leonarda da Vinci w Santa Maria delle Grazie, czy przepięknym budynkiem Opery La Scala.

Zobacz również: NAJBARDZIEJ LUKSUSOWE MARKI NA TARGACH ISALONI W MEDIOLANIE 2015

Plan zwiedzania każdego włoskiego miasta (jak i innych państw) nie powinien kończyć się jedynie na najbardziej znanych miejscach i zabytkach. Koniecznie należy uwzględnić w nim lokalną kuchnię. W przypadku Włoch, turyści zazwyczaj wybierają najbardziej znane dania pochodzące z tego państwa, czyli pizzę, spaghetti czy lasagne w przypadkowo spotkanych restauracjach. Dom Wnętrze poleca przyjrzeć się liście mediolańskich restauracji, które znalazły się w przewodniku Michelin (Michelin Guide for Italy 2014), aby pobyt w Mediolanie był pełen niezwykłych wrażeń nie tylko ze względu na piękne widoki i zabytki, ale także z powodu wyjątkowych doznań smakowych.

Ristorante Cracco – Via Victor Hugo,4

Szefem kuchni w Ristorante Cracco jest Carlo Cracco, którego specjalnością jest kuchnia nowoczesna. Słowa, które najlepiej opisują nastrój tej restauracji to elegancja, luksus i awangarda. Ristorante Cracco posiada dwie gwiazdki Michelin.

 Dom-wnetrze-Gdzie -dobrze-zjeść-w-Mediolanie-1

Dom-wnetrze-Gdzie -dobrze-zjeść-w-Mediolanie-2

Il Luogo di Aimo e Nadia – Via Privata Raimondo Montecuccoli, 6

W Il Luogo di Aimo e Nadia możemy poznać prawdziwy smak Włoch. Restauracja może poszczycić się bardzo długą historią i tradycją, ponieważ funkcjonuje już od ponad 50 lat.

 Dom-wnetrze-Gdzie -dobrze-zjeść-w-Mediolanie-3

Dom-wnetrze-Gdzie -dobrze-zjeść-w-Mediolanie-4

Sadler – Via Ascanio Sforza, 77

Szefem kuchni w Sadler jest Claudio Sadler, czyli jeden z najbardziej znanych i cenionych kucharzy na całym Półwyspie Apenińskim. Specjalnością tej restauracji jest tradycyjna kuchnia włoska poddana pewnym modyfikacjom zgodnie z upodobaniami szefa kuchni.

Dom-wnetrze-Gdzie -dobrze-zjeść-w-Mediolanie-5

Dom-wnetrze-Gdzie -dobrze-zjeść-w-Mediolanie-6

Zobacz również: MIEJSCA, KTÓRYCH NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ W MEDIOLANIE.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Polacy na międzynarodowych targach iSaloni w Mediolanie 2015

Świat meblarski żyje obecnie jednym z najważniejszych, corocznych wydarzeń w dziedzinie design’u - międzynarodowymi targami Salone Internazionale del Mobile, które...

Close