Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?
folkowy wystrój wnętrz  folkowe inspiracje w twoim wnętrzu Czerwono bia  a   ciana1

folkowe inspiracje w twoim wnętrzu

Folkowe motywy są coraz częstszym elementem wystroju wnętrz zarówno w polskich, jak i zagranicznych domach. Nie potrzeba dużo, aby nadać wnętrzu charakterystyczny folkowy wygląd. Wystarczy jeden element, aby aranżacja twojego wnętrza uzyskała ludowy posmak. Nie przesadzaj z nadmiarem motywów i wzorów folklorystycznych, ponieważ wprowadzą chaos do twojego wnętrza. Jeden wyważony element na meblach, ścianie, dekoracji na poduszkach jest w stanie przeistoczyć całe wnętrze.

Najważniejszym elementem tego stylu są przede wszystkim żywe kolory. Najważniejsze z nich to: granat, czerwień, zieleń na białym lub czerwonym tle. Takie motywy we wnętrzu są szczególnie widoczne w nowoczesnych aranżacjach. Takie elementy przebijają się pośród minimalizmu, jaki panuje w nowoczesnych wnętrzach nadając im charakterystyczny, ciekawy wygląd. Minimalizm takich wnętrz eksponuje bogactwo wzorów i barw motywów ludowych.
Jeżeli chcesz wprowadzić folkowy klimat do twojego wnętrza wystarczą małe elementy jak poduszki, czy serwetki wykonane na szydełku. W kuchni wystarczą naczynia z ludowym wzorem. Kolejnym elementem może być folkowa lampa lub stary drewniany stół – to tylko niektóre pomysły na ludowy akcent w twoim wnętrzu. Poniżej możesz znaleźć 5 elementów, które naszym zdaniem są najlepszym sposobem na uzyskanie ludowego wystroju twojego wnętrza.

2. Tkaniny

folkowy wystrój domu  folkowe inspiracje w twoim wnętrzu sypialnia z poduszkami w stylu folk 24860791

Elementy ludowego wystroju kojarzą się nam przede wszystkim z tkaninami w kolorowe kwiaty na czerwonym, czarnym bądź zielonym tle. Wzory sztuki ludowej są proste, dzięki czemu ich urok jest nieprzemijający. Dominacja określonych kolorów w sztuce ludowej była związana z wysokimi kosztami farbowania tkanin. Połączenie różnych materiałów w kołdrach i narzutach tworzą nadzwyczajne kompozycje, które są nadal inspiracją dla współczesnych producentów tkanin. Tkaniny o delikatniejszych splotach i wzorach idealnie nadają się do przyozdobienia naszych mebli. Te o grubszych splotach natomiast doskonale odnajdą się na większych powierzchniach. Ozdobne tkaniny nadadzą naszym wnętrzom nieodparty urok oraz sprawią, że staną się bardziej przytulne.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
15 wyjątkowych nowoczesnych foteli dom wnetrze 15 wyjatkowych nowoczesnych foteli 3
15 wyjątkowych nowoczesnych foteli

Close