Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Expo 2015 – odwiedzamy polski pawilon

Pawilon Zero u wejścia na Expo 2015 w Mediolanie ma kształt mocno pofałdowanej skorupy ziemi. W środku są przepastne pieczary i sekwoja, która przebija się przez dach. Dzisiaj Dom Wnętrze pokaże Wam polski pawilon przygotowany specjalnie na Expo Milano 2015!

Expo 2015 - odwiedzamy polski pawilon1Expo 2015 - odwiedzamy polski pawilon2

Ideą projektu Pawilonu Polskiego na EXPO 2015 w Mediolanie jest odwołanie do polskiego sadu i ogrodnictwa, tak szczególnego dla polskiego krajobrazu i gospodarki, poprzez wykorzystanie motywu drewnianej skrzynki, używanej jako opakowanie do transportu warzyw i owoców.

Zobacz także: MIEJSCA, KTÓRYCH NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ W MEDIOLANIE. 

Expo 2015 - odwiedzamy polski pawilon3

Wcielenie idei odbywa się na dwóch płaszczyznach. W skali mikro, przez wykorzystanie ażurowej, modułowej ściany zewnętrznej pawilonu, nawiązującej wizualnie do skrzynek oraz w wymiarze makro, przez odzwierciedlenie idei pawilonu jako opakowania dla prezentacji polskiego rolnictwa.

Expo 2015 - odwiedzamy polski pawilon5 Expo 2015 - odwiedzamy polski pawilon8

Plan pawilonu prowadzi zwiedzającego przez symboliczny „tajemniczy” ogród, ukryty za ażurową, “skrzynkową” strukturą. To tak charakterystyczny dla polskiego pejzażu sad, z ciągnącymi się w nieskończoność szpalerami drzew. Jego obraz nie jest dany zwiedzającym od razu. Odczytanie go wymaga pokonania długiej, zmieniającej kierunek i poziom, drogi. Istotą wywoływanego odczucia jest kontrast pomiędzy wąską i wysoką przestrzenią szczeliny wejścia a horyzontalną, nieograniczoną przestrzenią ogrodu.

Expo 2015 - odwiedzamy polski pawilon52

Zobacz także: GDZIE DOBRZE ZJEŚĆ W MEDIOLANIE?

Projekt przygotowała pracownia 2pm z Warszawy. Jak Wam się podoba?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Stilnovo – 10 stylowych lamp firmy Delightfull

Dzisiaj pokażemy Wam najbardziej ekskluzywne wzory prosto ze studia lamp Delightfull. Stilnovo to słowo pochodzące z języka włoskiego, a sam...

Close