Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji

Zhukovka 49 to eksperymentalny projekt rosyjskiego biura architektonicznego PH>D założonego w Moskwie w 2003 roku przez Lana Grineva. Pomysł polegał na przeprojektowaniu wnętrza rezydencji o powierzchni 1200 m². Ze względu na wymogi rynku, całość dokonana została w bardzo krótkim czasu i przy zachowaniu ścisłego budżetu.

Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji1

Szereg wymogów oraz postawionych wytycznych był dla całego zespołu PH>D ogromnym wyzwaniem. Nowe kolory, kombinacje faktur i materiałów… To właśnie dlatego projektanci zdecydowali się na produkty firm BRABBU oraz DeligthFULL, które okazały się idealnym rozwiązaniem.

Meble wykorzystane w projekcie mieszkaniowym to –  z kolekcji BRABBU – stolik kawowy LALLAN, składający się z czterech różnych materiałów takich jak fornir palisander, czarny lakier, polerowany mosiądzu i antyczny mosiądz; fotel INCA wykonany z aksamitu z błyszczącym lakierem na nogach; fotel SIKA ze złotymi szczegółami i polerowanymi na wysoki połysk nogami w czarnym lakierze.

Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji2Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji3

Jeśli chodzi o DelightFULL, projektanci zdecydowali się na wyposażenie kuchni w dwa kinkiety Brubeck oraz pochodzącą z tej samej kolekcji lampę wiszącą Brubeck. Lampy te składają się z kilku pozłacanych rur, które tworzą niepowtarzalny efekt świetlny.

Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji4 Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji5 Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji6 Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji7

Zobacz także: NAJLEPSI POLSCY PROJEKTANCI WNĘTRZ / PRACOWNIA WNĘTRZA SZYTE NA MIARĘ

Charakterystyczną cechą jest projektu jest niewątpliwie mistrzowska praca z kolorami, gustowne połączenie naturalnych materiałów i tekstur, które dodatkowo oddaje tożsamości produktów firmy BRABBU.

Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji8Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji9Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji10

Parter rezydencji pozostaje otwarty dla gości domu: to tutaj znajdują się pomieszczenia takie jak przestronny korytarz, jadalnia, dwa pokoje, sala kinowa, siłownia i spa. Dwa dawniej małe i ciemne pokoje zostały zrestrukturyzowane i obecnie tworzą one saunę oraz łaźnię turecką. Panoramiczne okna oraz bezpośredni dostęp ze spa do tarasu tworzą niesamowity klimat.

Eksperymentalny projekt mieszkaniowy w Rosji11

Drugi taras jest dostępny jedynie z głównej sypialni na pierwszym piętrze, w pełni i całkowicie zarezerwowanej dla właścicieli. Oprócz trzech sypialni dziecięcych z łazienkami, do dyspozycji mamy także pokój zabaw i pracownię. Widoki z okna zapierają dech w piersiach!

Zobacz także: NAJLEPSI POLSCY PROJEKTANCI WNĘTRZ / IPNOTIC ARCHITECTURE

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Nowy butik Miu Miu architektów Herzog & de Meuron

W marcu bieżącego roku został otwarty w tokijskiej dzielnicy Minami–Aoyama nowy butik Miu Miu - "Maison Miu Miu”. Sąsiaduje on...

Close