Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Designerska inspiracja Amy Winehouse

W dniu dzisiejszym Dom Wnętrze chciało uhonorować twórczość i talent Amy Winehouse. Piosenkarka była zjawiskiem. W stu procentach wyczerpuje definicję słowa „artystka” w znaczeniu kogoś o innej niż przeciętna wrażliwości. Podobnie jak u Billie Holiday czy Janis Joplin jej życie stapia się w jedno ze sztuką. Nie ma granicy szczerości – wystarczy uważniej przeczytać tekst „Back to Black”. Od czasu chyba właśnie Joplin nie było nikogo, kto żyłby i śpiewał właśnie tak. Bluesowe słowa, „czarny” wokal i jazzowe tło – ta eklektyczna mieszanka oczarowała chyba cały świat.

 

 

Projektanci portugalskiej firmy Delightfull nie zostali obojętni na jej wdzięk. Stworzyli projekt lampy AMY, która w swoim kształtem przypomina typowe dla piosenkarki upięcie włosów, ale również sam charakter lampy jest bardzo w stylu muzyki Winehouse.

 

designerska_inspiracja_Amy_Winehouse (2)

designerska_inspiracja_Amy_Winehouse (1)

designerska_inspiracja_Amy_Winehouse (7)

 

designerska_inspiracja_Amy_Winehouse (6)

 

designerska_inspiracja_Amy_Winehouse (8)

 

 

Lampę Amy można obejrzeć w Polsce w salonie polskiej firmy meblowej Comforty w Warszawie, która współpracowała z Delightfull podczas tegorocznych targów w Mediolanie.  Poniżej jedno ze zdjęć ze stoiska.

 

designerska_inspiracja_Amy_Winehouse  (9)

Źródło: zwierciadlo

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Zaha Hadid projektuje niezwykłe wnętrza dla Opus Office Tower w Dubaju

Podczas gdy zaprojektowany przez Zahę Hadid "biurowiec Opus" w Dubaju rośnie w oczach, możemy przyjrzeć się bliżej wnętrzom budynku -...

Close