Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

Ben Young, szklane rzeźby inspirowane falami oceanu

Wychowany w Waihi Beach (Nowa Zelandia) a obecnie mieszkający w Sydney (Australia), Ben Young jest artystą-samoukiem. Od surfingu i snowboardingu do naprawiania mebli i budowania łodzi, Ben spędza czas  dogadzając swoim  niecodziennym zachciankom. Ale teraz chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na jego niezwykłe dzieło, szklane rzeźby, które stworzył zainspirowany widokiem fal. Ten szczególny projekt jest realizowny przez prawie dekadę. Każda z prac przedstawia wyjątkową „scenę”, a szkło odgrywa na niej główną rolę. Obserwujący ma szansę wyobrazić sobie każdy element jako całość, a następnie cieszyć się efektem transponowania światła, które zmienia się wraz z perspektywą obserwacji rzeźby.

4Ben-Young-szklane-rzezby-inspirowane-falami-oceanu

Zapytany o źródło inspiracji, Ben odpowiada: „Ocean i natura są dla mnie ogromną inspiracją. Dorastałem nad morzem, surfing to część mojego życia, więc było to całkiem naturalne, aby zacząć eksplorować pojęcia z którymi od początku byłem związany. Z technicznego punktu widzenia, moja praca daje mi także dużą satysfakcję, dlatego  nie boję się wprowadzać nowych technik czy oryginalne pomysłów”.

5Ben-Young-szklane-rzeby-inspirowane-falami-oceanu

 

6Ben-Young-szklane-rzezby-inspirowane-falami-oceanu

Niektórzy mogą myśleć, że jego rzeźby są tworzone przez drukowanie w 3D, ale w rzeczywistości żaden komputer ani urządzenia wysokiej technologii nie są używane w procesie produkcji. Każdy szczegół jest rysowany ręcznie, ręcznie przycinany i rzeźbiony warstwa po warstwie aby stworzyć końcowy produkt. Dla tych z Was, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o personaliach artysty i jego pracy, polecamy wideo, które znajduje się na końcu postu!

7Ben-Young-szklane-rzezby-inspirowane-falami-oceanu

 

8Ben-Young-szklane-rzeby-inspirowane-falami-oceanu

 

9Ben-Young-szklane-rzezby-inspirowane-falami-oceanu

 

10Ben-Young-szklane-rzezby-inspirowane-falami-oceanu

 

Źródło: freshhome

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
Luksusowe lustra do Twojego wnętrza

Dom Wnętrze przedstawia dzisiaj bardzo eleganckie i ciekawe lustra, które być może zainspirują Was do odmiany swojego ukochanego domu. Lustro...

Close