Contemporary Lighting Top Banner

Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?
15 wyjątkowych nowoczesnych foteli dom wnetrze 15 wyjatkowych nowoczesnych foteli 3

15 wyjątkowych nowoczesnych foteli

Fotel jest jednym z najstarszych mebli towarzyszących człowiekowi. Pierwszymi fotelami były trony wykonane z kamienia, metalu, drewna; bogato zdobione płaskorzeźbą czy złoceniami. Przez całe średniowiecze spełniały wyłącznie funkcję reprezentacyjną i odzwierciedlały pozycję społeczną właściciela.

Dopiero w renesansie pojawiły się odmiany foteli przeznaczone dla wygody zwykłych ludzi. Różnorodność form i odmian foteli zwiększyła się znacznie się w baroku. XIX-wieczny wynalazek tapicerki sprężynowej okazał się prawdziwą rewolucja w branży mebli tapicerowanych. Powstały wygodne “kluby” i olbrzymie, całkowicie tapicerowane konstrukcje pokryte skórą lub aksamitem.

W XX wieku zmieniła się znacznie stylistyka foteli (twórcy: Ludwig Mies van der Rohe, Charles Eames), pojawiły się też nowe materiały – tworzywa sztuczne.

Także i dziś fotel to jeden z prestiżowych, i najwygodniejszych, mebli w każdym wnętrzu czy to mieszkalnym czy publicznym. Na dowód przedstawiamy 15 wyjątkowych wnętrz z nowoczesnymi fotelami w roli głównej.

 

PrevNext

dom-wnetrze-15-wyjatkowych-nowoczesnych-foteli  15 wyjątkowych nowoczesnych foteli dom wnetrze 15 wyjatkowych nowoczesnych foteli

PrevNext

Read previous post:
10 pięknych sypialni w stylu skandynawskim dom wnetrze sypialnie w stylu skandynawskim
10 pięknych sypialni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski zaczął zyskiwać na popularności w latach 50-tych ubiegłego stulecia, począwszy od krajów skandynawskich - Danii, Norwegii, Szwecji, Islandii i...

Close