Daily

Monthly

Dzięki za Subskrybowanie!
Przepraszam, nie wiemy, co się stało. Spróbuj ponownie później.
Nie chcesz, żebyśmy odpowiedzieli?

15 wyjątkowych nowoczesnych foteli

Fotel jest jednym z najstarszych mebli towarzyszących człowiekowi. Pierwszymi fotelami były trony wykonane z kamienia, metalu, drewna; bogato zdobione płaskorzeźbą czy złoceniami. Przez całe średniowiecze spełniały wyłącznie funkcję reprezentacyjną i odzwierciedlały pozycję społeczną właściciela.

Dopiero w renesansie pojawiły się odmiany foteli przeznaczone dla wygody zwykłych ludzi. Różnorodność form i odmian foteli zwiększyła się znacznie się w baroku. XIX-wieczny wynalazek tapicerki sprężynowej okazał się prawdziwą rewolucja w branży mebli tapicerowanych. Powstały wygodne “kluby” i olbrzymie, całkowicie tapicerowane konstrukcje pokryte skórą lub aksamitem.

W XX wieku zmieniła się znacznie stylistyka foteli (twórcy: Ludwig Mies van der Rohe, Charles Eames), pojawiły się też nowe materiały – tworzywa sztuczne.

Także i dziś fotel to jeden z prestiżowych, i najwygodniejszych, mebli w każdym wnętrzu czy to mieszkalnym czy publicznym. Na dowód przedstawiamy 15 wyjątkowych wnętrz z nowoczesnymi fotelami w roli głównej.

 

PrevNext

dom-wnetrze-15-wyjatkowych-nowoczesnych-foteli

PrevNext
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Read previous post:
10 pięknych sypialni w stylu skandynawskim

Styl skandynawski zaczął zyskiwać na popularności w latach 50-tych ubiegłego stulecia, począwszy od krajów skandynawskich - Danii, Norwegii, Szwecji, Islandii i...

Close